کاربرد لوله پلی اتیلن در نیروگاههای خورشیدی

10 / 10
از 1 کاربر

استفاده از انرژی خورشیدی تا 25 سال پیش وجود نداشت ولی پس از آن تبدیل به یک صنعت بزرگ در ایالات متحده شده است اغلب کاربردهای خورشیدی از نظر جغرافیایی در ایالت هایی متمرکز شده که دارای درصد بالای نور خورشید هستند مثل : آریزونا-فلوریدا-کالیفرنیا-نیومکزیکو-کولورادو ، با گذشت زمان و پیشرفت روز افزون تکنولوژی و امکانات  سیستم های خورشیدی در سراسر دنیا گسترش یافته و به عنوان انرژی پاک مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم های گرمایش خورشیدی با توجه به نوع و مکان مورد استفاده اندازه های مختلفی دارند . ساده ترین آنها از تنها یک لوله سیاه که در معرض خورشید قرار گرفته و به یک پمپ تصفیه آب استخر متصل شده است تشکیل می شود سیستم های پیشرفته تر از کلکتور با یک – دو یا سه لایه از نورگیر های شیشه ای به همراه لوله ها و پمپ ها تشکیل شده اند.از طرفی سیستم های پیشرفته دارای سیالات انتقال حرارت مخازن حفظ حرارت مبدل های حرارتی و کنترل گرهای فشار و دما می باشند، لوله کشی پلی اتیلن می تواند نقش مهمی در این کاربرد ایفا نماید.

مزایای عملکردی لوله های پلی اتیلن در سیستم های گرمایش خورشیدی عبارتند از :

ترکیب انعطاف پذیری ، خواص مربوط به دماهای بالا ، و مقاومت آن در برابر آسیب های ناشی از یخ زدگیو خوردگی ، مزایای مهمی هستند که در استفاده سیستم های انرژی خورشیدی، مفید خواهند بود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :