کاربرد لوله های HDPE در مبدل های حرارتی زمینی

10 / 10
از 1 کاربر

مبدل های حرارتی زمینی شامل سیستم های باز و سیستم های بسته می باشد ، هر دو مبدل بسته به مقیاس بزرگی سیستم ، زمین پیرامونی ، یا امکان دسترسی به منابع آب سرباز به روش های مختلفی پیکر بندی می شوند.

در سیستم های باز، نیازمند منابع زیادی از آب هستیم که تخلیه روباز در آنها مقدور باشد. در این نوع سیستم ها از لوله HDPE برای آوردن آّب شیرین به پمپ حرارتی و سپس تخلیه دوباره آب به مخزن آب ، استفاده میشود . تنها از آب شیرین استفاده میشود و نیازی به استفاده از محلول مخصوص انتقال حرارت یا ضد یخ نیست . یکی از ملاحضات کلیدی در طراحی لوله های پلی اتیلن برای سیستم های روباز این واقعیت است که این سیستم ، چرخه ای تکراری از مکش و تخلیه خواهد داشت ، این بدان معناست که لوله باید طوری طراحی شود که هم فشارهای منفی ناشی از خلأ و هم فشارهای مثبت پمپ را تحمل نماید.

سیستم های بسته ، نوع متداول تر تاسیسات GHP هستند ، سیستم بسته به معنای سیستم بازگردشی است که در آن یک محلول (ضد یخ) بطور پیوسته توسط لوله های HDPE،  به گردش در می آید.این نوع سیستم را می توان از طریق مختلفی مثل یک سیستم گردشی دریاچه ای ، یک سیستم گردشی عمودی ، یا یک سیستم گردشی افقی ، نصب نمود . هر یک از این انواع نصب ، از مزایای اصلی عملکردی و تطبیق پذیری لوله های HDPE برای رسیدن به بهترین نوع نصب با توجه به شرایط محیطی بهره برداری می کنند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :