مشخصات فنی لوله های پلی اتیلن در مبدل های حرارتی

8 / 10
از 1 کاربر

یکی از موارد استفاده لوله های پلی اتیلن در مبدل های حرارتی ، سیستم های پمپ حرارتی زمین منشا میباشد. انجمن بین المللی پمپ های حرارتی زمین منشا برای تدوین استاندارد هایی در طراحی و نصب لوله های HDPE که در مبدل ها ی حرارتی زمین گرمایی مورد نیاز هستند ، اقدام نموده است . برای کسب اطلاعات بیشتر به آخرین ویرایش از نشریه IGSHPA با عنوان ( استانداردهای طراحی و نصب پمپ های حرارتی زمین گرمایی – مدار بسته ) مراجعه نمایید.

در مشخصات توصیه شده به منظور اطمینان از اینکه لوله و اتصالات قادر به تحمل فشار ها و تنش های ایجاد شده در حین کار هستند و همچنین اطمینان از رعایت الزامات انتقال حرارت برای خود مبدل حرارتی عملکرد بهینه باید بر اساس نیاز مد نظر قرار گیرد .

لوله های سنگین توان تحمل فشارها و تنش های بالاتری دارند اما ضخامت بیشتر دیواره باعث پایین آمدن بازدهی انتقال حرارت با زمین می شود. همه این پارامترها باید در تعادل قرار داشته باشند. در هنگام طراحی یک مبدل حرارتی پلی اتیلنی باید حداکثر فشار و دمای کاری و همچنین نوسانات فشاری و ارتفاعی در محاسبات منظور گردند.

در مورد مبدل های حرارتی زمین گرمایی مدار بسته با اینکه وجود یک ماده پلی اتیلنی با مقاومت بالا در برابر ترک مورد استفاده قرار می گیرد ولی خوب است که اطمینان حاصل شود که استفاده از محلول ضد یخ مورد استفاده در مبدل حرارتی تاثیر نامطلوبی بر عملکرد مقاومتی لوله و اتصالات در برابر تنش و ترک ندارد . چنین اطلاعاتی را باید از کارخانه سازنده محلول ضد یخ کسب نمود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :