حمل و بازرسی لوله و اتصالات پلی اتیلن

10 / 10
از 1 کاربر

محصولات لوله واتصالات پلی اتیلن متشکل از لوله و اتصالات یکپارچه ای هستند که کاربرد های متفاوتی داشته و در صنعت آب و فاضلاب – کشاورزی-آبرسانی-نفت و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های پلی اتیلن با قابلیت دفن در زیر خاک،خواباندن روی سطح  ویا روی دریا –دریاچه ها –رودخانه ها شناور نمود.لوله و اتصالات پلی اتیلن در انواع سایزها و مطابق استانداردهای کاربردی صنعتی برای کاربردهای تحت فشار و بدون فشار ساخته می شوند.

بسته بندی لوله و اتصالات پلی اتیلن

لوله و اتصالات پلی اتیلن  پس از تولید و بسته بندی جهت نقل و انتقال تحویل باربری های تجاری میگردد که مسئولیت آن از زمان ترک محل کارخانه سازنده تا زمان تحویل آن ها به گیرنده بر عهده دارند.نوع بسته بندی با توجه به سایز و نوع محصول متفاوت می باشد ، قطعات کوچک عمدتا در کارتن بسته بندی شده و قطعات بزرگتر بر روی پالت بسته بندی می شوند، همچنین لوله های پلی اتیلن به شکل کلاف و یا شاخه بر روی تریلی های کفی به محل مورد نظر حمل می شوند.

بازرسی لوله و اتصالات پلی اتیلن در زمان دریافت

یکی از مهمترین بخش ها قبل از نصب لوله و اتصالات بازرسی محصولات دریافتی می باشد، با کنترل کالاهای ورودی و اطمینان از صحت و کیفیت قطعات دریافتی می توان با تایید قطعات را به قسمت نصب انتقال داد.

کنترل و بازرسی سفارش

هنگامی که محصول سفارش داده شده به مقصد می رسد می بایست کنترل های لازم صورت پذیرد که شامل مطابقت لیست سفارش و اقلام دریافتی – سایز و نوع مواد و سالم بودن محصول پس از بازرسی و تایید مورد استفاده قرار می گیرد

گزارش خرابی هاو رسید محصول

مشکلات حمل و نقل از جمله خرابی –بسته های جامانده – مغایرت در اسناد باربری-محصولات نادرست  ، باید بلافاصله به تامین کننده محصول گزارش داده شوند و همچنین ادعا نامه های بار بری می بایست طی هفت روز تکمیل شوند.

آماده سازی محل

حمل و نقل و آماده سازی محصولات عموما مطابق مقررات ایمنی دولتی صورت می پذیرد ، افرادی که محصولات پلی اتیلن را حمل و با آنها کار می کنند باید به مقررات وضع شده از سوی دولت ها آشنا باشند . پس از حمل محصول باید محل مورد نظر جهت تخلیه  انبار داری و نصب آماده شود تا مشکلی در تخلیه محصول و همچنین نصب آنها وجود نداشته باشد.

تجهیزات جابجایی

تجهیزات و ماشین آلات جابجایی بار باید متناسب با نوع بسته بندی ایمن و دارای ظرفیت کافی جهت بلند کردن و جابجایی محصولات بسته بندی شده را داشته باشد، اپراتورهای تجهیزات جابجایی بار باید آموزش کافی را دیده و تاییدیه داشته باشد ، همچنین دستورالعمل ها ی جابجایی و کار ایمن باید توسط اپراتور رعایت گردد.

محل تخلیه بار

محل مناسب جهت تخلیه بار باید استاندارد و دارای شرایط لازم جهت تخلیه بار باشد،زمین محل تخلیه باید مسطح و دارای وسعت کافی جهت تخلیه بار و قرار گیری ماشین آلات حمل و تجهیزات جانبی باشد.

تخلیه لوله و اتصالات و قطعات مونتاژی بسته بندی شده انبوه

بسته بندی های سیلویی و یا سایر بسته بندی های پالتی باید بوسیله لیفتراک از بغل یا انتها تخلیه شوند همچنین لوله ها-اتصالات-قطعات مونتاژی-منهول ها-تانکرها و یا سایر قطعات غیر پالتی باید به وسیله تجهیزات بالابری مناسب و تسمه های مونتاژی عریض و از بالا به وسیله جرثقیل لیفتراک از بغل تخلیه شوند. هنگام تخلیه لوله ها –اتصالات –قطعات مونتاژی-تانکرها-منهول ها و سایر قطعات را نباید هل داد و به خارج از کامیون پرت کرد و یا روی زمین انداخت.

انبار پیش از نصب قطعات

حجم و پیچیدگی پروژه و قطعات ، تعیین کننده نوع انبار میزان فضا و امکانات انبار پیش از نصب می باشد،در برخی از پروژه ها ممکن است چندین انبار یا محل استقرار قطعات و تجهیزات در مسیر پروژه مورد نیاز باشد .

ارتفاع روی هم گذاری لوله های پلی اتیلن

اگر لوله های کلافی در بسته های سیلویی دریافت شوند به بهترین وجه قابل انبار شدن هستند.لوله هایی که در بسته های انبوه دریافت می شوند و یا بارهای حاوی شاخه های مجزای لوله،باید به همان صورت انبار شوند. چنانچه محل انبار ،مسطح و تراز باشد می توان بسته های انبوه و یا شاخه های لوله را بطور مستقیم و تا ارتفاع کلی حدود شش فوت روی یکدیگر چید . ارتفاع روی هم گذاری را برای سطوحی که کاملا تراز نیستند ، به حدود چهار فوت محدود کنید. باید قبل از خارج نمودن لوله ها از بسته های انبوه و یا بارهای شاخه ای ، بسته مورد نظر را از وضعیت روی هم قرار گرفته شده خارج و روی زمین قرار داد.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :