اتصالات پلی اتیلن pe fittings

10 / 10
از 1 کاربر

اتصالات پلی اتیلن

سیستم های لوله های پلی اتیلن  PE pipe امروزه با استفاده از تکنولوژی های جدید این صنعت توسعه یافته است . در این زمینه با استفاده از اتصالات مختلف دامنه استفاده و کاربرد سیستم های لوله های پلی اتیلن گسترش یافته است. اتصالات پلی اتیلن PE fittings ممکن است با استفاده از روش تزریق ، مونتاژ شده و یا با استفاده از حرارت شکل دهی شده باشند.

انواع اتصالات :

اتصالات تزریقی injection fittings

اتصالات پلی اتیلن قالب گیری شده با تزریق عبارتند :

از سه راهی ها ، زانویی 45 درجه و 90 درجه ، تبدیل ها ، رابط ها ، درپوش ها (کپ ها cap ) ، رابط های فلنجی flange adaptors  ، انشعابات و saddle و saddle خود انشعاب گیر  self tapping saddle tee .

اتصالات دست ساز Handmade Accessories :

اتصالات دست ساز ( اتصالات جوشی ) مناسب برای هر فشار و هر اندازه توسط کارخانجات تولید کننده اتصالات پلی اتیلن تهیه می شوند . اتصالات دست ساز با اتصال بخش هایی از لوله ها ، قطعات تراشکاری شده و یا اتصالات قالب گیری شده به یکدیگر ،ساخته می شوند . قسمت های مختلف را می توان با تکنیک های جوش گرمایی لب به لب ( بات فیوژنالکتروفیوژن ، جوشکاری با هوای داغ ، یا جوش اکستروژن به هم متصل نمود.

اتصالات شکل دهی شده به وسیله حرارت (ترموفرمینگ thermoformed fittings  ):

اتصالات شکل دهی شده با حرارت ، بوسیله گرم کردن بخشی از لوله و سپس استفاده از یک ابزار شکل دهی برای تغییر شکل ناحیه گرم شده ، ساخته می شوند. نمونه های این نوع اتصالات عبارتند از خم ها sweep elbow تبدیل هاswaged reducer  و فلنج های تولیدی به روش فورجforged stub ends  . محلی که قرار است تغییر شکل یابد ، در حمامی از مایع داغ غوطه ور شده و حرارت می بیند تا انعطاف پذیر گردد. سپس از حمام حرارتی خارج شده و در ابزار شکل دهی ، تغییر شکل می یابد . شکل جدید باید تا زمانی که قطعه سرد می شود ، حفظ گردد .

کوپلینگ های الکتروفیوژن Electrofusion coupling  :

کوپلینگ های الکتروفیوژن حاوی یک المان حرارتی مارپیچ هستند . در اثر اتصال به برق گرمای لازم برای ذوب شدن دوسر  لوله و فضای داخلی کوپلینگ که روی دو سر لوله قرار گرفته است فراهم می شود . این کوپلینگ ها ، اتصالاتی محکم تر از بدنه هر دو لوله فراهم می کنند . همه اتصالات الکتروفیوژنی باید از استاندارد ASTM-1055 تبعیت کنند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :